BEBEK VE ÇOCUK BESLENMESİ

Sağlıklı bir gelecek için, önce bebeklik ve çocukluk dönemi sağlıklı beslenmesini sağlamayı amaç edinmek büyük önem taşır. Önemli olan obeziteye veya obeziteden doğan hastalıklara yakalanan çocuklarımızın beslenme tedavisini düzenlemek değil, erken safhada iken, obeziteden korunabilmektir. Sadece obezite değil, Tip 1 diyabet, çölyak, besin intoleransları, yeme davranış bozuklukları, iştahsızlık, hipotiroidi ve metabolik hastalıklar için beslenme yine anahtar kilit görevindedir.  Erken çocukluk dönemi (1-2 yaş), okul öncesi dönem (3-5 yaş), okul dönemi (6-11 yaş) ve ergenlik dönemi (11-18) çocuklarımız bu gruba dahildir ve bu programdan yararlanabilir. Çocuklarımıza uygun bir beslenme programı ile keyifli ve eğlenceli bir şekile hem sağlıklı beslenecekler hem de sağlıklı beslenmeyi öğrenecekler. Aslında kritik öneme sahip nokta tam da bu. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve bir ömür boyu sağlıklı yaşamayı amaç edinmelerini sağlamak!

. Peki bebek ve çocuk beslenme programına başlamak istediğiniz takdirde sizi neler bekliyor?

  • Randevunuza, size daha önce belirttiğimiz kan tahlil sonuçlarınızı alıp geliyorsunuz ve diyet sürecimiz artık başlamış oluyor.
  • Randevunuza her geldiğinizde detaylı vücut analiziniz alınıyor ve bu analizler ve kan tahlil sonuçlarınız detaylı incelenip, yorumlanıyor.
  • Tüm sonuçlara göre ve tamamen size ve yaşam tarzınıza uygun bir beslenme programı planlanıyor.
  • Her görüşmeye geldiğinizde, gidişata göre ve sizin geri dönüşleriniz ışığında diyetiniz yeniden yazılarak, revize ediliyor.
  • Her daim whatsapp hattımızdan ve telefon numaramızdan, aklınıza takılan her şey için veya motivasyon için benimle iletişime geçebiliyorsunuz.