GEBE – EMZİKLİ BESLENME

En çok sorulan ve merak edilen  “Hamile iken diyet yapılır mı?” “Emzirirken diyet yaparsam sütüm azalır mı?” “Hamilelik döneminde nasıl beslenirsem, sağlıklı bir çocuk dünyaya getiririm?” “ Emzirirken kilo kaybetmek mümkün mü?” “ Kaç ayda kaç kilo vermek sağlıklı olur?”  “ Anne sütünü arttıracak besinler neler?” sorular bu şekilde devam ediyor.  Bu süreçte en çok dikkat ettiğimiz şey sağlıklı ve mutlu bir şekilde bebeğinizi dünyaya getirmek ve bu süreçte sizin sağlığınızı da ihmal etmemek. Yeterli ve dengeli beslendiğinizi düşünüyor ve dışardan söylenen tüm sözleri yerine getirmeye çalışıyor olabilirsiniz ama  bebeğin zihinsel ve kemik gelişiminde büyük rol oynayan vitamin ve minerallerden zengin beslenmek nasıl bebek için gerekiyorsa, anne için de ihtiyacından az veya çok beslenme durumu annenin sağlığına ciddi zarar verebilir. Gebelikte yetersiz ve dengesiz beslenme; annede anemi, diş çürükleri, kemik yumuşaması ve toksemi gibi sonuçları doğurabilir. Bunu takiben emzirme döneminde annenin doğru beslenmesi bebeğin sağlığı ile doğrudan ilişkili ve oldukça önemlidir. Emzikli bir annenin beslenme programı, bütün besin gruplarını içermeli ve diyet, vitamin ve mineral yönünden zengin olmalıdır. Emzirme döneminde kaliteli süt üretimini sağlamak, bunun yanı sıra da sizin dönem dönem almanız gerekenler tüm makro ve mikro besin öğelerinden zengin bir diyet süreciyle, sağlıklı ve kalıcı kilo kaybını hedefliyoruz. Kişiye özel olarak planladığımız bu diyet programına başlamak istediğiniz takdirde sizi neler bekliyor?

  • Randevunuza, size daha önce belirttiğimiz kan tahlil sonuçlarınızı alıp geliyorsunuz ve diyet sürecimiz artık başlamış oluyor.
  • Randevunuza her geldiğinizde detaylı vücut analiziniz alınıyor ve bu analizler ve kan tahlil sonuçlarınız detaylı incelenip, yorumlanıyor.
  • Tüm sonuçlara göre ve tamamen size ve yaşam tarzınıza uygun bir beslenme programı planlanıyor.
  • Her görüşmeye geldiğinizde, gidişata göre ve sizin geri dönüşleriniz ışığında diyetiniz yeniden yazılarak, revize ediliyor.

Her daim whatsapp hattımızdan ve telefon numaramızdan, aklınıza takılan her şey için veya motivasyon için benimle iletişime geçebiliyorsunuz.